Sedat Peker’den yeni ses kaydı: Videoları durdurmasını AK Partili Metin Külünk istemiş

Sedat Peker Twitter’da kullandığı Meczup Çavuş mahlasıyla paylaşımlarına devam ediyor. Gazeteci Nedim Şener’le toplumsal medya üzerinden polemik yaşayan Peker, Şener’e cevaben geçtiğimiz yıl yapılacak Erdoğan-Biden görüşmesi öncesi görüntü paylaşımlarına orta vermesini AK Partili Metin Külünk’ün istediğini ileri sürdü.

SEDAT PEKER VİLAYET NEDİM ŞENER ORTASINDA ‘PİSLİK’ POLEMİĞİ

Organize kabahat örgütü Sedat Peker ile Hürriyet muharriri Nedim Şener ortasında toplumsal medya üzerinden dün bir “pislik” tartışması yaşandı. Peker’e nazaran Nedim Şener, kendisi için “pislik” demişti ve bu kelamları düzeltmeliydi.

Nedim Şener, “Pislik lafını kullanmadım” dedi lakin özür dilemeyi reddetti, “Hakkımdaki ses kaydını yayınlamazsan şerefsizsin” dedi. Daha sonraki saatlerde Peker Twitter’daki @delicavus_nth isimli hesap üzerinden bir telefon görüşmesinin kayıtlarından kesimler yayınladı.

https://twitter.com/delicavus_nth/status/1541898661147430913

VİDEOLARA ORTA VERMESİNİ AK PARTİLİ KÜLÜNK İSTEMİŞ

Peker’in bu görüşmede AK Partili Metin Külünk’le görüştüğü düşünülüyor. Ses kayıtlarında açıkça yok fakat Peker görüşmede Külünk’ün kendisinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen yıl ABD Lideri Joe Biden’la yapacağı yüz yüze görüşme öncesinden görüntü yayınlamaya orta vermesini istediğini öne sürüyor.

Peker geçen yıl görüntü yayınlamaya Erdoğan-Biden görüşmesi öncesi orta vermişti.