Meteoroloji İstanbul için saat verdi: Şiddetli sağanak yağış geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 29 Haziran Çarşamba yeni hava durumu raporu yayımlandı. Rapora nazaran Marmara, kuzey Ege, Karadeniz başta olmak üzere İç Anadolu, Akdeniz bölgelerinin gök gürültülü sağanak yağışlı olması kestirim ediliyor. İstanbul’da ise sabah ve öğlen saatlerinin yağmurlu olacağı belirtildi.

İL VİLAYET HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN

Ülkemiz genelinin kesimli ve yer yer çok bulutlu, Marmara’nın güney ve doğusu, Kuzey Ege, İç Anadolu, Karadeniz, Isparta, Adana, Mersin, Osmaniye ve Ardahan etrafları ile Tekirdağ’ın doğu, Antalya’nın iç kısımlarının mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların; Batı ve Orta Karadeniz’in iç bölümleri, Çankırı, Yozgat, Sivas etrafları, Ankara’nın kuzey kısımları ile Akdeni​​​​​​​z’in Toroslar kısmında yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığında kıymetli bir değişiklik olmayacağı, kuzey ve iç bölümlerde mevsim normalleri altında, Marmara’nın batısı, Kıyı Ege ile Akdeniz kıyılarında mevsim normalleri civarında seyredeceği iddia ediliyor.

Rüzgarın çoklukla kuzey ve kuzeybatı, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesitlerde batı ve güneybatı taraflardan hafif, orta sıra orta kuvvette, Marmara’nın güneybatısı ile Kıyı Ege’de kuzey istikametlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği iddia ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesitleri, Çankırı, Yozgat, Sivas etrafları, Ankara’nın kuzey kesitleri ile Akdeniz’in Toroslar bölümünde yer y​​​​​​​er kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgâr ve ulaşımda aksamalar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın, Marmara’nın güneybatısı ile Kıyı Ege’de kuzey taraflardan kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır

5 GÜNLÜK HAVA DURUMU HARİTASI​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​