Kripto para piyasası bu haberden sonra uçuşa geçecek! Dünya devi kendi kripto cüzdanını çıkarıyor

Yatırımlarını Metaverse evrenlerine yönelten Mark Zuckerberg, Facebook, Instagram ve WhatsApp üzere şirketlerini Meta çatısı altında toplamıştı. Yatırımlarını meta cihan üretimine odaklayan Zuckerberg’ın yeni atağı ise kripto paralarını sallayacak nitelikte.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg geçen gün yaptığı açıklamada, şirketin insanların dijital varlıklarını, kimliklerini ve ödemelerini yönetmelerine imkan tanıyacak dijital bir cüzdan üzerinde çalıştığını açıkladı.

HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR

shiftdelete.net’ten Gökberk Baycan’ın haberine nazaran Meta, bu adımı ile metaverse kozmosu konusunda ne kadar önemli olduğunu bir sefer daha kanıtlamış oldu.

“Bugün Facebook Pay’i Meta Hisse olarak değiştirerek birinci adımı atıyoruz” diyen Zuckerberg, şunları tabir etti:

“Facebook, Instagram, WhatsApp, Messenger ve Facebook Pay’i kullanabileceğiniz rastgele bir yerde alışveriş yapmanın, para göndermenin ve bağış yapmanın en kolay yolu olmayı sürdürecek.

Ancak mevcut özelliklerin ötesinde, yeni bir şey üzerinde çalışıyoruz: kimliğinizi, neye sahip olduğunuzu ve nasıl ödeme yaptığınızı inançlı bir halde yönetmenize imkan tanıyan meta data deposu için bir cüzdan.”

“İÇERİK ÜRETİCİLER İÇİN AVANTAJLAR SAĞLAYACAK”

Yeni dijital cüzdanının içerik oluşturucular için çeşitli avantajlar yaratacağını belirten Zuckerberg, “Dijital eserlerinizi ne kadar çok yerde kolaylıkla kullanabilirseniz, onlara o kadar çok kıymet kazandırırsınız” formunda konuştu.

Zuckerberg, daha evvel yaptığı bir açıklamada metaverse cihanında 1 milyar şahsa ulaşmayı hedeflediğini açıklamıştı.