Kaldırımda unuttuğu 120 bin lirayı uzman çavuş buldu

Organize Sanayi Bölgesindeki bir fabrikada emekçi olarak çalışan Hikmet Kaplan, hasta olan anne ve babasının tedavi masrafları için sattığı aracının parasını bankadan çekti. Konutuna dönen Kaplan, telefonla konuşurken içinde 120 bin lira bulunan poşeti kaldırıma bıraktı.

Konuşmasının akabinde Kaplan, bölgeden ayrılırken bu sırada Vilayet Jandarma Komutanlığı’nda vazifeli ismi açıklanmayan uzman çavuş, unutulan poşeti inceledi.

Poşetin içerisinde para olduğunu fark eden uzman çavuş, bankadan poşetteki parayı unutan Kaplan’ın bilgilerine ulaştı. Uzman çavuş daha sonra telefonla ulaştığı çalışana 120 bin lirasını teslim etti.

‘AİLEVİ SORUNLARIM VARDI’

Bankadan çektiği 120 bin lirayı kaldırımda unutan Hikmet Kaplan, ailevi meşakkatler yüzünden daldığını belirterek şunları söyledi:

“Ben sattığım otomobilin parasını bankadan çektim. Bu sırada bir telefon görüşmesi yaptım. Poşeti bıraktığım kaldırıma oturarak telefonla konuştum, sonra da ayrıldım, ailevi sorunlarım vardı, annem ve babam hastaydı. Dalgınlığıma geldi ve paramı orada bıraktım. Sonra durumu fark ederek paramı ararken jandarma bizi buldu ve parayı teslim etti. Allah onlardan razı olsun, herkese çok teşekkür ederim”

KAYNAK: DHA