Dursun Özbek müjdeleri tek tek sıraladı!

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, sarı-kırmızılı kulübün olağan divan heyeti toplantısında açıklamalarda bulundu. 

Birçok bahis hakkında topluluğa bilgi veren ve gelecek planlarından bahseden Özbek, Galatasaraylı taraftarlara da transfer muştusu verdi.

Özbek’in açıklamalarından satır başları şu formda:

“İlk iş, Ceddimizin huzuruna gittik. Burada, Cumhuriyet’in 100. yılında başarılı olacağımızın kelamını verdik. Futbol için, bilhassa 100. yılda fevkalade bir rekabet var. Her kulüp, 100. yılın değerine binaen şampiyon olmak için elinden geleni yapıyor. Biz de yeni bir grubuz. Futbolu dizayn etmek için, daha evvel de çalıştığım Cenk kardeşimle bir mukavele yaptık.”

“Başarı kazanmak üzere hazırlanıyoruz. Transferlerimize hazırlanıyoruz. Seçim öncesinde de çalışmamız vardı, hiç telaş etmeyin, çok hoş bir ekip kuracağız.”

“CUMHURBAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

“Artık Galatasaray Adası eskisi üzere dokunulabilir bir yer olmaktan çıkıyor. Galatasaray Adası dört parsel, biri bizim, öteki üç parsel Ulusal Emlak’a ilişkin. İrtifak hakkı için Ulusal Emlak ile irtibata geçtim. Kelam konusu parsellerin 30 yıllığına Galatasaray’a irtifaklandırılması için kontratlar hazırlanıyor. Müjdeli haberi yakında vereceğim. Dayanaklarından dolayı Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Bakanımız Murat Kurum’a büyük bir teşekkür gönderiyorum.”

“Hangi projeyi yaparsak yapalım birbirimizi sevelim. Galatasaray büyük bir topluluk. Bu birlikteliğin sağlanması gerekiyor. Birinci maksadım toplulukta sevgi iklimini oluşturmak.”

“RİVA 2 SENE İÇİNDE NAKDE DÖNECEK”

“Riva’da inşaat devam ediyor. İnşa edilen yahut önümüzdeki iki senede inşa edilecek 750 villa var. Bu 750 villanın 150’si Galatasaray’ın malı! Kaba hesapla 15 milyon TL diyorum. 150’yi 15’le çarpınca 2 milyar 250 milyon TL para oluyor. Hiç kimse bunu eğip bükmesin.”

“Riva’da bir de orman toprağımız var. Yaklaşık 200 dönüm burası. Orman konutları, hobi konutları üzere meskenler yapılıp satışa çıkarılacak. Orman toprağını Emlak Konut’a geliştirmek üzere devrettik. Emlak Konut geliştirmekten vazgeçirse devredilecek bize.”

“Riva iki sene içinde nakde dönecektir. Büyük yarar devşirecektir Galatasaray’a. TFF ve bankalar da daima ‘Mali durumu en güzel kadro Galatasaray’ diyorlar. İşte bu yüzden Galatasaray. Hiç bu türlü düşündünüz mü?”

“Ziraat Bankası Genel Müdürü’ne söyledim. ‘Bankalar Birliği Muahedesi’nden çıkacağız’ dedim. ‘Nasıl olacak o iş? dedi. Halledeceğimi söyledim. Bu prangadan kurtulmak son derece mümkün.”

“Galatasaray, 4 büyük kulüp içinde mali durumu en âlâ olan kulüptür. Bütün bankacılar bunu söylüyor. İnsan bunu duyduğunda gururlanıyor.”