Dolar biriktiren bin pişman! İslam Memiş’ten korkutan taktik

BDDK’nın dolar kararından sonra panik satışların başlamasıyla dolarda gerileme yaşanırken gram altında düşüş trendine girdi. Elinde altın ve dolar olanlar huzursuz eden bu süreç için İslam Memiş kritik ikaz da bulundu.

BDDK’DAN DOLAR HAMLESİ

BDDK’nın kararını pahalandıran Memiş, “BDDK’nın aldığı kararlarla birlikte TL’yi destekleyen paketler geldi. Döviz varlıklarınız 15 milyon TL’nin üzerindeki sayıya denk geliyorsa artık kredi kullanamayacaksınız. Kasanızda döviziniz var onları bozdurarak TL gereksinimleriniz giderebilirsiniz” dedi.

ZENGİNİ DAHA VARLIKLI EDEN SİSTEM BİTTİ

BDDK’nin aldığı kararın isabetli olduğunu tabir eden Memiş, “Döviz 18 düzeyini gördüğünde kimse dövizine dokunmayıp bankalardan TL alıyordu. Türk milletinin durumu onların umurunda değildi. Enflasyon patlak versin beşerler mağdur olsun. Yani zenginin daha varlıklı olduğu sistem bitti. Şu an ekranlarda 16,88 düzeyinde dolar. Euro 17,39’a kadar geriledi şu an 17,82 düzeyinde. Gram altın ise 1000 liradan 990 liraya geriledi. Ons altın ise yatay seyrini devam ettiriyor.” diye konuştu.

BORSA’YA TEMMUZ VE AĞUSTOS’TA DİKKAT

Geçtiğimiz günlerde Türk Lirası’na dayanak vermek için döviz bozduran İslam Memiş, yeni yol haritasını verdi. Temmuz ve Ağustos aylarına dikkat çeken Memiş, “9 Haziran’da Türk iktisadına takviye vermek için dövizlerimizi sattık. Türkiye’nin Orta Doğu’daki uğraşı, orman yangınları üzere durumlarda önemli mühimmat gerekti. Ben ve yol arkadaşlarım da Türkiye’ye takviye vermek için sattık. Rahat olun biz içtenlikle bu işi yapıyoruz. Allah yardımcımız olacak. Dürüst beşerler her vakit kazanacaktır. Aldıklarımız geri yerine koyacağız. Mahcup olmadık. Fiziki varlıkları olanlar sözümü tuttum. Şu an döviz almak isteyenler alım yapmalı. Pazartesi günü daha geniş kapsamlı direnç düzeylerini yorumlayacağım. Yol haritamızda değişiklik yok. Farklı taktik yapabiliriz. Borsa İstanbul Temmuz ve Ağustos’ta yükselişe geçecek” sözlerini kullandı.