Cengiz Kurtoğlu konserinde silahlı kavga: 2 yaralı

Silahla vurulan bir kişi ve seken kurşundan bir bebek yaralanırken , 2 kuşkulu ise gözaltına alındı. Olay, Kaynarca ilçesinde düzenlenen Dartılı Keşkek, Tarım, Hayvancılık, Kültür Sanat Festivali’nin kapanış konserinde meydana geldi.

26 Mayıs’ta başlayan şenliğin bugün kapanış konseri gerçekleştirildi. Sanatçı Cengiz Kurtoğlu’nun sahnede olduğu esnada M.T. ile 2 kişi ortasında şimdi bilinmeyen bir sebepten ötürü tartışma yaşandı. Kısa müddette büyüyen olay esnasında M.T, silahla vurularak yaralandı. Çıkan çatışmada vurulan M.T.’nin bacağından seken kurşun 3 yaşındaki E.F isimli bebeği yaraladı. Coşkulu kalabalık, silah sesi ile birlikte konser alanından kaçışmaya başladı. Kanlar içerisinde kalan yaralıya birinci müdahale bölgede sıhhat takımlarınca gerçekleştirildi.

Olay sonrasında Kaynarca İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis grupları kısa müddette olayda kullanılan silah ile birlikte 2 şüpheliyi yakalayarak gözaltına aldı. Yaralıların hastanedeki tedavisinin devam ettiği öğrenilirken, bahse ait inceleme başlatıldı.